Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Władze Sojuszu w Kielcach.

dodano 2012-09-28 19:05 w kategorii: Kraj

Podczas wizyty w województwie świętokrzyskim przewodniczący SLD Leszek Miller, sekretarz generalny Krzysztof Gawkowski i wiceprzewodniczący partii Józef Oleksy wzięli udział w spotkaniu na temat przyszłości samorządu terytorialnego w Polsce.

Politycy lewicy rozmawiali o potrzebie systemowych zmian w administracji samorządowej. Zmiany te mają dotyczyć między innymi ustawy o finansowaniu jednostek samorządu terytorialnego. Chodzi przed wszystkim o powiększające się zadłużenie. Mowa również o ewentualnych korektach w Kodeksie Wyborczym dotyczącym samorządu.
 
Polska potrzebuje rzetelnej i pogłębionej debaty na temat obecnego kształtu samorządności terytorialnej - mówił podczas spotkania Leszek Miller. SLD ma świadomość potrzeby takiej rozmowy i dlatego zwróci się bezpośrednio do społeczeństwa z prośbą o opinie o funkcjonowaniu samorządu - dodał.
 
Sekretarz generalny Sojuszu zapowiedział, że przez najbliższe miesiące partia planuje zebrać kilkadziesiąt tysięcy opinii, które posłużą przygotowaniu raportu o stanie samorządu terytorialnego. Chcemy porozmawiać o problemach zwykłych ludzi z perspektywy gmin i powiatów. Warszawa często zamazuje obraz całego kraju i dlatego wychodzimy do ludzi - mówił Krzysztof Gawkowski. Józef Oleksy dodał, że tylko stabilny finansowo samorząd może być partnerem, który będzie mógł liczyć na wysoką absorpcję środków z Unii Europejskiej.
 
Podczas wizyty w Kielcach władze SLD wzięły rownież udział w jubileuszu 40-lecia pracy naukowej prof. Jerzego Jaskierni na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, gdzie złożyli życzenia jubilatowi, życząc dalszej udanej i okraszonej sukcesami pracy.
 


Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  3 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  3 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.